Ligustr. Sadzonka i gatunek?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
pawelanime
Posty: 8
Rejestracja: 07 wrz 2007, 19:02
16

Ligustr. Sadzonka i gatunek?

Post autor: pawelanime »

Witam jeszcze raz. Mam zamiar kupić ligustra ale nie wiem czy wszystkie nadają się do hodowli w domu.
http://allegro.pl/item230268008_zywoplo ... anio_.html
http://allegro.pl/item242478347_ligustr ... _50cm.html
http://allegro.pl/item242302965_liguste ... onki_.html
http://allegro.pl/item242478905_ligustr ... _tuja.html
Czy te sadzonki nadają się do formowania i ostatecznie na piękne drzewko bonsai? I który z tych 4 byłby najlepszy? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gonematis
Posty: 46
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:10
16

Post autor: gonematis »

zanim Ci z tego cokolwiek wyrosnie to bedziesz musial poczekac 10lat to minimum... Nie lepiej zainwestowac powiedzmy 50zl na drzewko w markecie? :roll:
Posiadacz Carmony ;)
Awatar użytkownika
LeXmark
Posty: 73
Rejestracja: 27 lut 2006, 13:21
18
Imie i nazwisko: Mateusz Nowacki
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce/Radwan

Post autor: LeXmark »

Ze tak powiem takie sadzonki/ba nawet lepsze to sam pozyskalem z przed mojego bloku.Latwo i szybko sie ukorzenily a na przyszly rok szykuje sie do wstepnych ciec.Tak wiec nie polecam zakupu tego materialu bo to wlasciwie zaden material ale to tylko moje zdanie. :wink:
NIGDY NIE MÓW NIGDY
pawelanime
Posty: 8
Rejestracja: 07 wrz 2007, 19:02
16

Post autor: pawelanime »

Ale czy Ligustr pospolity (ten w linkach) nadaje się do hodowli indoor? Wiem że można łatwo go uzyskać. Mam go przed domem:) I kilka sadzonek już zrobiłem. Czyli można zrobić z tego bonsai? Ale nie najlepsze? bo nie rozumiem.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

"Ale czy Ligustr pospolity (ten w linkach) nadaje się do hodowli indoor? Wiem że można łatwo go uzyskać. Mam go przed domem:) "
wlasnie sobie na to pytanie odpowiedziales
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
LeXmark
Posty: 73
Rejestracja: 27 lut 2006, 13:21
18
Imie i nazwisko: Mateusz Nowacki
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce/Radwan

Post autor: LeXmark »

Z tego co wiem to raczej jest indoor.Sadzonki te w linkach sa maciunie dlatego nie polecam/za dluuugo musialbys czekac zeby cos z nich bylo.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be8 ... 72a22.html
tak wygladal moj gdy go pozyskalem w kwietniu tego roku.
Teraz jest caly zielony i wyglada mniej wiecej tak (zdj co prawda z czerwca ale niewiele sie rozni) :wink:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc0 ... 1103a.html

ps.jak to juz bylo gdzies powiedzane "bonsai mozna zrobic z kazdego drzewka"
:wink:
NIGDY NIE MÓW NIGDY
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Lexmark: ligustr pospolity nadaje się wyłącznie na dwór! Ligustr chiński to indoor. A to dwie różne rośliny.

Nota bene jedna sadzonka ligustra pospolitego w sklepach ogrodniczych kosztuje złotówkę, bo to popularny krzew żywopłotowy. Tak więc dla zabawy nie opłaca się sprowadzać z allegro.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
LeXmark
Posty: 73
Rejestracja: 27 lut 2006, 13:21
18
Imie i nazwisko: Mateusz Nowacki
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce/Radwan

Post autor: LeXmark »

chyba zapomnialem dopisac "nie jest " :roll:
ale dzieki za poprawke :wink:
NIGDY NIE MÓW NIGDY
davidinho
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2007, 20:26
16

Post autor: davidinho »

nie wiem czy dobrze trafiłem tu pisząc, ale mam problem, bo na wiosne wykopałem pare młodych drzewek i w tym problem, że nie wiem co to za drzewka, ktoś by mógł mi powiedzieć jakie to są drzewka i czy się nadają na Bonsai ??
Załączniki
DSC000561.JPG
DSC000561.JPG (27.54 KiB) Przejrzano 11504 razy
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

no tak kolejny narwany co idzie z łopatą a sam nie wie po co... najpierw sprawdź co to jest potem dowiedz się jak to pozyskać i dopiero wtedy kop...
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
davidinho
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2007, 20:26
16

Post autor: davidinho »

no rzeczywiście mi tu pomogłeś pisząc ten post widać, że ty jesteś tu kolejny nabijacz postów.......... to jak ktoś wie co to są za drzewka ??
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

2a i 2b to chyba orzech wloski, a jedynki to nie wiem
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
Awatar użytkownika
LeXmark
Posty: 73
Rejestracja: 27 lut 2006, 13:21
18
Imie i nazwisko: Mateusz Nowacki
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce/Radwan

Post autor: LeXmark »

Ta 1a/b to chyba brzoza ale co do tego to nie jestem do konca pewien.
NIGDY NIE MÓW NIGDY
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

jaka brzoza na 1a i 1b mamy lipe
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

1a i 1b to prawdopodobnie lipa (choć małe drzewka sprawiają czasem psikusa i nie jest wykluczone, że jest to brzoza). Ale nie o to chodzi. Davidinho - wyjmij rośliny z doniczek i wsadź w spokojnym miejscu do gruntu. Zapomnij o nich na co najmniej 5 lat, zrób po tym czasie zdjęcie i wrzuć na forum. Nie gniewaj się, ale chciałeś rady, więc Ci ją daję.
Pozdrawiam z okolic Poznania
davidinho
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2007, 20:26
16

Post autor: davidinho »

Nie wsadze ich wziemie bo są doscyć duże, w ogóle myślę, że z 1 zrobie sobie nawet fajne bonsai, a co do 2 no to będzie trzeba poczekać heh
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

ty wogóle wiesz co to jest Bonsai z czego ty chcesz kolego zrobić to Bonsai z tego jednego patyczka z dwoma odgałęzieniami zrób lepiej tak jak ci doradzono i w ziemię z nimi to może za 5 lat będziesz miał jakiś materiał oczywiście jeżeli odpowiednio o niego zadbasz jeżeli jednak będziesz chciał trzymać cały czas to drzewko w donicy to myśle że z 10 lat minium ci zejdzie żeby otrzymać taki materiał co w glebie przez 5 lat więc sam decuduj jeżeli wolisz czekaćto proszę bardzo
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

a może on jest poprostu mistrzem xD i z 2 gałązek zrobi bonsai wyglądające na 2 tysiące lat ^^ no wiecie takie po huraganie np :P dużo z nich nie zostaje :P nie no wybacz żart ale tak serio to ten materiał to póki co nawet na szczotke się nie nadaje xD tfu co ja mówie jaki materiał
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
MG
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2007, 13:52
17
Lokalizacja: MiĂŞdzyrzecze GĂłrne

Post autor: MG »

Sorry pawelanime ze sie wtrącam w twój wątek ale mam pytanie odnosnie tego wkładania do gruntu. czy mozna to zrobic teraz przed zima czy czekac do wczesnej wiosny? wkoncu ziemia zostaje to nic sie chyba nie powinno stac, nie?????oczywiscie drzewka sa lisciaste!!
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

wsadź jeszcze przed zimą po co czekać do wiosny jak wsadzisz teraz to będziesz miał odrazu dobre miejsce na przezimowanie roślinek tylko później jak będą większe przymrozki to obsypiesz jeszcze korą i osłonisz czymś przed mroźnym wiatrem i będzie ok
ODPOWIEDZ