Ficus microcarpa

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
pitekk
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2007, 16:39
17
Lokalizacja: Gdynia

Ficus microcarpa

Post autor: pitekk »

Witam,
kupiłem dzisiaj w markecie małego fikusa retusa (na naklejce nazwa to ficus ginseng). Z tego co zdążyłem się dowiedzieć na forum, jest to typowy przedstawiciel masowej produkcji tzw. marchewka. Ale tak jak nierasowe psy ze schroniska kocha sie tak samo mocno jak te rasowe za kilka tysięcy ;), chciałem sie dowiedzieć co zrobić na początek żeby drzewko mogło się naturalnie rozwijać. Nie chce zostać mistrzem bonsai, tylko dowiedzieć się co dla niego na dzień dzisiejszy jest do zrobienia, a co za kilka miesięcy. Chce dać mu spokojnie rosnąć, a jeżeli będzie się ładnie rozwijał to może zainteresuje się bardziej szczegółowo tematem bonsai .

Z góry dzięki za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.

[img=http://img249.imageshack.us/img249/6572 ... rs7.th.jpg]
canisl
Posty: 48
Rejestracja: 28 mar 2007, 16:01
17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: canisl »

nie znam się jeszcze na tym zbyt dobrze, ale moim zdaniem marny z niego materiał na bonsai marchewa jest mocno za duża, a pień zbyt mały, ale poczekaj na komentarze mądrzejszych odemnie
Ostatnio zmieniony 15 cze 2007, 16:38 przez canisl, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojciech Wilk-od miesi¹ca i pó³ szczêœliwy m¹¿!!!
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Trzymaj go sobie jako materiał treningowy
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ZbyszekK
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2006, 08:27
17
Imie i nazwisko: Zbyszek K
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: ZbyszekK »

niegdy nie trzymalem takiej sztuki w łapach ale jakby obciął tego boczniaka i zaglebil go w gruncie do nagrubszego miejsca na marchewce to by wygladal znosnie... hardcorowe ale skoro masz trenowac na nim...

a jaką bym miał masywną podstawe pnia ;-)
-------------------------------------------------
Zbyszek
ODPOWIEDZ