zakwitła azalia

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
lukis9
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:13
18
Imie i nazwisko: LukaszSz
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

zakwitła azalia

Post autor: lukis9 »

Witam!
Zakwitła mi azalia. czy kwitniecie o tej porze roku to dobry sygnaał? myslice ze to osłabi drzewko? i mam jeszcze jedno pytanie czy zakwitle drzewko o tej porze to skutek dobrego dbania o drzewko czy wybryk natury i sztucznie tworzonego srodowiska naturalnego?? zaznaczam ze jest to azalia całoroczna ,indyjska. pozdro
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Bez paniki, to normalne.
Na lato jednak najlepiej wystawić ją np. na balkon, pamiętając o podlewaniu. Bardzo dobrze to takim azaliom robi.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
lukis9
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:13
18
Imie i nazwisko: LukaszSz
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: lukis9 »

Dziekuje za odpowiedz. Ciesze sie bardzo,ze to Pani odpowiedziała mi na tego posta,gdyz słyszałem,ze jest Pani ekspertem w sprawach Azalii. załczam link viewtopic.php?t=3335 ,w którym prosze o Pani porade, post znajduje sie w kateogrii Choroby & Szkodniki, temat postu : "Problem z Azalia"
Sa tam załaczone foteczki lisci,które brzydko wygladaja. nie wiem co mam robic ,a chce zasiegnąc rady z najwyzszej półki. czyli od Ekseprta :)
Bardzo prosze tam zagladnac i odpisac tutaj,gdyz
Admin zablokował mi tamtego posta :).
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

lukis9 pisze:Sa tam załaczone foteczki lisci,które brzydko wygladaja.
A według ciebie w tym temacie viewtopic.php?t=2358 jest za mało opisane.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

W linku podanym przez Tomka jest faktycznie wszystko, a reszta wymagań azalii była opisywana wielokrotnie (Opcja: SZUKAJ - hasło : azalia)

Światło, opowiednie podlewanie, wilgotność powietrza - jeśli te 3 składniki są OK, to i azalia będzie OK.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ