Czy zrobić tym ficusem?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
dm

Czy zrobić tym ficusem?

Post autor: dm »

Witam. NA początek pozdrawiam wszystkich. :-) Jakiś czas już przeglądam wasze forum i postanowiłem spróbować samemu. Nie chcę takich drzewek z marketu więc postanowiłem zadziałać. Posadziłem gałązkę jakiś czas temu i ładnie sie ukorzeniła. Co teraz robić? Czy zostawić?
Z góry THX
Załączniki
PICT0147.JPG
PICT0147.JPG (44.12 KiB) Przejrzano 4908 razy
dm

Post autor: dm »

;-) oczywiście miało być CO ZROBIĆ...
selfprod

Post autor: selfprod »

ile czasu minęło od posiania do obecnej formy jeśli mozna zapytac ?
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Trochę podobny do mojego największego:
viewtopic.php?t=2101.

Narazie trochę przytnij, może przesadĽ do większej doniczki i zacznij nawozić (ale czym to nie wiem, niech wypowiedzą się specjaliści). Za parę sezonów może coś z niego będzie, tak jak z moich ;)
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
DM

Post autor: DM »

Rośnie już z 4-5 miesięcy, chyba w listopadzie oddzieliłem od kilkuletniego ficusa i dość ładnie się rozwija.
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

no tak: ja widze 3 rozwiązania:
1. To co ci vegetan napisał: poczekaj
2. Forma "smyrana" (zabrałem patent na to słowo white) wiatrem,
3.Ikada-buki

Wydaję mi się, że nawet do 2 i 3 pkt. musisz najpierw choć trochę zrealizować pkt.1., ale możesz przecież już nakierowywać roślinę do stylu wybranego przez ciebie. :wink:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Słuchajcie forma "smyrana"/szarpana czy ksztaltowana wiatrem nie polega na tym ze wszystkie galezie wyrastaja tylko z jednej strony drzewa (widze ze macie bledne mniemanie o tej technice). One sa tam naprowadzone przez wiatr wygiete. Czesc odwietrzna jest przewaznie naga galezie sa wyginane/wylamywane przez wiatr.
selfprod - nie bede sie czepial ze sadzonki sie nie sieje...
co do fikusa to pod koniec roku bez przycinania korzeni do wiekszego pojemnika. Narazie dbaj zeby sie bardziej zagescil za kilka lat bedziesz mial ladnego grubaska i wtedy pomyslisz.
Załączniki
przyklady
przyklady
fukinagashi.jpg (61.04 KiB) Przejrzano 4869 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

W takim razie powiedzmy, że forma pasująca na tego ficusa to taka, w której drzewo wygina się do słońca. Powiedzmy, że jest tylko z jednej strony i fototropizm sprawia, że wszystko idzie na jedną stronę. Strasznie naciągane, wiem :P
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Andrzey

Post autor: Andrzey »

Zostawiłbym go na razie w spokoju. Powinien trochę podrosnąć i przybrać na grubości.
Potem tak jak poradził ci Patrick. http://perso.easynet.fr/christian.cerne/Ikada2.html

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ