Jałowiec- jakaÅ› podpowiedĽ?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Starkey

Jałowiec- jakaÅ› podpowiedĽ?

Post autor: Starkey »

Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jestem tu nowy :-) .

Okazyjnie stałem się posiadaczem jałowca mint julep.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prosilbym o jakies sugestie dot. formy.

Edit: Jest to jedna roślina o 2 pniach.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2006, 09:12 przez Starkey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Na poczatku kupywalem tak jak ty , co wpadlo mi w reke i odrazu na forum co z tego zrobic :wink: ale nie ktore drzewka tzn krzaczki ;] trzymam rok i je doglądam i jakiegos slonecznego ,pieknego dnia ,doznam olsnienia i zobacze jakas forme... pamietaj to ma byc twoje dzielo :)

nie bardzo mam koncepcje co by z tego zrobic ,moze koledzy sie wypowiedzą.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Tzn ja powiem tak...Jałowiec zywkly jak kazdy krzak,pien norlany nie zbyt gruby,co prawda to ładne rozgałezienie.Poucinaj zbedne gałęzie,suche cieniutkie,zrób z nia "porządek"i wtedy wstaw fotki

Powodzenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Starkey

Post autor: Starkey »

Troszkę drzewko oczyściłem( nie chciałem pochopnie zrobić łysego patyka :-) ) , zastanawiam się nad formą smaganą wiatrem, bądĽ pólkaskadą, czy to dobry pomysł?



Obrazek
Obrazek
Obrazek


PS. Mchu widocznego na zdjeciach już nie ma :-) .
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

uwazam ze to drzewko sie nie bardzo nadaje sie na polkaskaty a co do formy drzewko smagane wiatrem to nie wypowiem sie bo nie widze wszstykich galazek, ale tez uwazam ze to zly pomysl. Najbardziej paowalby tu bunjin-pozdrowienia dla Romana;)


Ps. nie wiem jak chcesz rozsadzic to drzewko na 2 drzewka... ja tam widze jedno drzewko o 2 pniach(pienkach) i nie wiem jak chcesz to rozsadzic, ale wszystko sie da tylko nie zawsze jest taka potrzeba...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Gość

Post autor: Gość »

Dziękuję za podpowiedĽ, a co do rozsadzania, to myślałem, że zdjęcie dobrze ukazuje, iż jest to jedna roślina, więc rozsadzać nie ma sensu.
ODPOWIEDZ