To dla mojej miłoÅ›ci :)

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
TiBO

To dla mojej miłoÅ›ci :)

Post autor: TiBO »

Yo!!
Co sądzicie o tym drzewku? Dziasiaj zakupiłem je w kwiaciarni i jutro powędruje, jako prezent na walentynki, do mojej dziewczyny. Da się coś fajnego z niego zrobić, bo teraz trochę mało gałązek i liści ma?

Jeżeli dobrze wnioskuje jest to LIGUSTR - jeżeli nie to mnie poprawcie.
To będzie jej pierwsze drzewko więc mam nadzieję, że będzie zadowolona. Jak już się trochę obezna w tej tematyce to poszukamy w lesie jakichś outdoor i wtedy dopiero będzie frajda.
Załączniki
ZbliÂżenie na liÂścia
ZbliÂżenie na liÂścia
Lisc.jpg (21.41 KiB) Przejrzano 3623 razy
Tak siĂŞ prezentuje w caÂłoÂści
Tak siĂŞ prezentuje w caÂłoÂści
Bonsai_cale.jpg (65.37 KiB) Przejrzano 3623 razy
Widok z bliska
Widok z bliska
Bonsai_blisko.jpg (94.61 KiB) Przejrzano 3623 razy
acer6

Post autor: acer6 »

Na razie staraj się utrzymać roślinę przy życiu ,POCZYTAJ coś niecoś o bonsai ("książkowe" podstawy sie kłaniają) . staraj się regularnie podlewać (nie za często ,nie za żadko ) , co jakiś czas nawozić . Wydaje mi się że na tym etapie (poznawania czym jest bonsai) możesz tylko popsuć to i tak niezbyt piękne drzewko :wink: . Bez sensu zasypałeś nebari - to ma właśnie upiększać roślinę (wrażenie starego drzewa,a nie patyka wetkniętego w ziemie ) ,poa tym umieszczenie tam ziemii nic pozytywnego nie wnosi .
Jednym słowem polecam CZYTAJ . Polecam poświęcic trochę złociszy na książkę .
poszukamy w lesie jakichś outdoor i wtedy dopiero będzie frajda.
na las przyjdzie czas ,a na razie niech cię ręka Boska broni :D (szkółka - to rozumiem ) .
TiBO

Post autor: TiBO »

Ja nic nie zasypywałem. Dzisiaj nabyłem to drzewko, a pielęgnacją zajmie się moja dziwczyna. Książka też jest i to nie jedna, tak więc się nie przejmuj.

PS - Dlaczego jest nie ładne to drzewko :( ?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dlaczego nie jest ladne? Widzisz Tibo, tu sie klania brak jakiekolwiek wiedzy nt. Bonsai (jako ADMIN: tez regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045)). Na pieknosc bonsai sklada sie kilka rzeczy. To drzewko niestety nie posiada nic z tych cech (moim zdaniem).
Jednakze sie nie martw, wazne ze prezent jest od serca :wink:
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Można to potraktować jako materiał wyjściowy, więc jeśli Twoja dziewczyna naprawdę interesuje sie bonsai to powinna być zadowolona bo będzie mogla coś z tego ukształtować :wink:

ps. Bardzo fajny prezent :wink: Sam chciałbym dostać taki lub podobny :-)
Adam Cieślik
ODPOWIEDZ