Co z tym zrobić

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
albert107

Co z tym zrobić

Post autor: albert107 »

co moge zrobić(i jak) z tym drzewkiem.
to jest jak sie dowiedziałem marketowiec (tesco).
zamieszczam 4 foty



MOD: przenoszę do działu The World of bonsai
Załączniki
bonsai4.JPG
bonsai4.JPG (14.21 KiB) Przejrzano 4487 razy
bonsai3.JPG
bonsai3.JPG (14.3 KiB) Przejrzano 4487 razy
bonsai2.JPG
bonsai2.JPG (12.6 KiB) Przejrzano 4487 razy
bonsai1.JPG
bonsai1.JPG (13.08 KiB) Przejrzano 4487 razy
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Zakładam, że w tym pytaniu chodzi o formowanie, nie o uprawę. Ponieważ aby dać odpowiedĽ na tak zadane pytanie trzeba by przepisać tu jakąś książkę o bonsai, proponuję:

1. Poprzeglądać na googlu galerie bonsai i zorientować się, JAK WYGLˇDAJˇ PRAWDZIWE BONSAI.
2. Poczytać dział "Podstawy" na tym forum.

2. Kupić jakąś książkę na temat bonsai, poczytać o formowaniu: kiedy, jak, czym. To naprawdę zbyt obszerny temat aby go ująć w jednym poście.

3. Zdecydować CO się chce zrobić z tym drzewkiem i spróbować je uformować tak, aby odpowiadało twojemu wyobrażeniu. My nie możemy zdecydować za ciebie, mogę tylko podpowiedzieć, że najlepsza będzie forma miotlasta.
Anna Dorota
albert107

Post autor: albert107 »

to to zadam tylko 2 pytanie
można ciąć zwykłymi nożyczkami
i po ilu dniach można zacząć cięcie od kupna (mój ma 1 dzien)
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Tak, można zwykłymi.

Daj mu ze 3 tygodnie na aklimatyzację. Poza tym, tam nie za bardzo jest co ciąć.... Tworzenie bonsai nnie polega tylko na strzyzeniu krzewów...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Ja bym dał rok na aklimatyzacje. Jak przeżyje to możesz go zacząć formować.
Artur
anetam

Post autor: anetam »

Próbowałam zabrać się za formowanie wiąza w kilka tygodni po przyniesieniu go z marketu. No i skończyło się tragicznie dla tej roślinki. Jeśli nie chcesz popełnić mojego błędu to również podpisuję się pod radą, żeby dać mu rok (!) na aklimatyzację.

Te drzewka z marketów rosły sobie w szklarniach, gdzie miały dużo światła, odpowiednią temperaturę i wilgotność. PóĽniej transport, pare tygodni w markecie, przestawianie po półkach i inne tym podobne "przyjemności", które dodatkowo ją osłabiły. PóĽniej kolejna zmiana warunków na Twoje mieszkanie. I naprawde roślina potrzebuje się porządnie zaaklimatyzować. Najpierw musisz ją poznać, nauczyć się ją pielęgnować. Dopiero jak roślina będzie w bardzo dobrej kondycji to można zacząć próbować jakieś formowanie.

No i najważniejsza sprawa - zimowanie. Ta roślina musi przejść okres spoczynku w niższej temperaturze. A o to raczej trudno w mieszkaniu.
Jak przetrwa u Ciebie zimę i na wiosnę będzie w dobrej kondycji to można się za nią zabierać.
Gość

Post autor: Gość »

To chyba wiąz drobnolistny, jesli sie nie myle ,a moja wiedza o bonsai jest skompa. Kiedy bylem w Studio Bonsai w warszawie dowiedzialem sie ze wiąz powinien być trzymany cały rok na dworzu w zime powinno sie ocieplić bryle kożeniową torfem. Jeśli chcial byś bardzo hodować roślinke w domu to jakoś na początku września wystaw na dwór a tuż po zime zabieraj do domu. Wiąz rosnący caly rok w domu przetrwa ci max 3-4 lata, a potem dead, wiem to z własnego doświadczenia
ODPOWIEDZ