Pomóżcie z moją roślinką !!!!

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
k3sik
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2013, 22:29
10
Imie i nazwisko: Lukasz
Województwo: mazowieckie

Pomóżcie z moją roślinką !!!!

Post autor: k3sik »

Witam, na początku zaznaczę że jestem zupełnie początkujący. Proszę powiedzcie mi czy moja roślinka to ficus i czy da się z niej zrobic bonsai a jeżeli tak to proszę o podpowiedzi co przyciąć co odrutować, najlepsze będą wizualizacje :-) Napiszcie też którą stronę wybrać za frontową. Z góry dziękuję.
Załączniki
DSC_0263.JPG
DSC_0263.JPG (296.37 KiB) Przejrzano 1949 razy
DSC_0264.JPG
DSC_0264.JPG (293.1 KiB) Przejrzano 1949 razy
DSC_0265.JPG
DSC_0265.JPG (288.28 KiB) Przejrzano 1949 razy
DSC_0266.JPG
DSC_0266.JPG (271.44 KiB) Przejrzano 1949 razy
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Tak, to fikus, najprawdopodobniej retusa. A czy da się z tego zrobić bonsai? Oczywiście, tak jak z prawie każdego drzewka, ale taka "marchewka" jest wyjątkowo trudnym i nieciekawym materiałem na bonsai. Wpisz w wyszukiwarkę "marchewa" i poczytaj sam.
Osobiście zawsze odradzam robienie na siłę bonsai z "marchewek", ale oczywiście mozesz na nim ćwiczyć kształtowanie i przycinanie. Musisz tylko mieć świadomość że nie będzie to prawdziwe bonsai.
A co do formowania i przycinania, to nie da się tego zrobić przez internet. Jak nie masz pomysłu jak kształtować drzewko to najlepiej na razie nic nie rób. Czytaj jak najwięcej, oglądaj zdjęcia i spróbuj sam pomyśleć jak można poprowadzić dane drzewko. Pośpiech jest nie wskazany :-)
ADMIN: Prosze dostosowac nazwe tematu do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045)
...
ODPOWIEDZ