biohumus a nawóz mineralny pokon bonsai

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

biohumus a nawóz mineralny pokon bonsai

Post autor: Marcin29 »

Witam
Mam takie małe dwa pytanie zwiazane z BIOHUMUSEM FORTE :
Czy biohumusa forte nalezy stosować tak samo jak mineralny typo pokon bonsai ( co 2 tygodnie )?
I czy mozna jego uzyc w tydzien po zastosoawaniu nawozu mineralnego ?
Tak z czystej ciekawości pytam (pytanie nr 2):?
pzodrawiam
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Każdy nawóz należy stosowac zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na opakowaniu. I nie używaj jednocześnie różnych nawozow.
...
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

tak zrobie , ale tak jak wcześniej napisałem z czystej ciekawości zapytałem czy tak mozna :-)
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, 09:54 przez Marcin29, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert
Posty: 88
Rejestracja: 13 lip 2012, 13:28
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Robert »

to tak jak byś zjadł 2kg steka wołowego i popił 3 litrami mleka koziego
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

Obecnie stosuje nawóz do bonsai firmy POKON a na etykiecie jest napisane ze można stosowac jego 1 raz w tygodniu w dawce 5 ml .I tak sie zastanawiam czy nie zaszkodze drzewku takim nawożeniem co tydzien ?
Bo w opisie hodowli carmony drobnolistnej pisze ze należy ją nawozic co 2 tygodnie ?
:?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Z racji tego że drzewa bonsai mają małą bryłę korzeniową lepiej jest dawać mniejszą dawkę ale nie powinieneś zaszkodzić roślinie stosując nawóz wg zaleceń producenta. Co do biohumusa producent podaje że można nim podlewać codziennie dodatkowo stosując polepszacz glebowy Humus Activ więcej u źródła http://www.ekodarpol.pl i biohumus.co
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

Co do wypowiedzi lukipela
A czy jak raz na jakiś czas zastosuje biohumusa forte a potem nawóz do bonsai pokona w odstępie 7 dni lub 2 tygodni to czy drzewku może to zaszkodzić ?
Bo tak sie składa ze jakies miesiąć temu przesadziłem drzewko carmone dokładnie i zastanawiam sie jak dostarczyc własnie drzewku :mikroflore bakteryjną i próchnice pokarmową by polepszyć własciwości , strukture gleby . :?
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Przede wszystkim nawozy zazwyczaj mają na tyle kompleksowy sklad, że z powodzeniem wystarczy nawożenie jednym nawozem.
...
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

lukipela co do dawki nawozu producent nawozu do bonsai Pokon zaleca dawke 5 ml , która nalezy podawac co tydzien drzewku .A z kolei Bolas twierdzi że drzewku najlepiej podawac połowe dawki czyli 2.5 ml z racji że drzewku ma małe korzenie .Czy zgodzisz si z nim .Pytam bo bo mam znajomego który ma wiaza drobolistnego i on daje mu co tydzien 5 ml takiego nawozu i drzewko mu w miare dobrze rośnie :?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Przeczytaj mój post jeszcze raz i sprawdź gdzie napisałem o połowie dawki czy coś o małych korzeniach?
To właśnie różni warsztaty od czytania i pisania.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

bolas nie muszisz sie tak odrazu unosic , denerwowac .
A po drugie trzeba miec czas i za co iśc na te warsztaty .
:?
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Marcin29 pisze:bolas nie muszisz sie tak odrazu unosic , denerwowac .
A po drugie trzeba miec czas i za co iśc na te warsztaty .
:?
Dlatego przestałem lubić fora. Każdy wymaga odpowiedzi podanej na tacy bez jakiegokolwiek wysiułku na spróbowanie odnaleść samemu odpowiedz i poczytać to co już jest. Ja nie mam czasu na odpisywanie sto razy na to samo i czemu mam to robić ? skoro ja byłem na warsztatach i za nie płaciłem. - Odpowiedz na Twoje pytanie w takim samym stylu.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

A to nie było pytanie .tylko stwierdzenie faktu przemo
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

stwierdzenie faktu jest takie, że niektórzy liczą na podanie wszystkiego na tacy, za free i w taki sposób , aby było to zrozumialne i przyswajalne w 3 sekundy. Się nie da tak.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Marcin29
Posty: 103
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:04
10
Imie i nazwisko: Dariusz Pawlak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Opacz Kolonia

Post autor: Marcin29 »

A jeśli ten ktoś nie mogł znależć odp na swoje pytanie i zadaje owe pytanie na forum to zalicza sie do takich osoba co chcą miec opd podaną na tacy za free ?To co ma zrobić ?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nawet mi brewka nie pykła pisząc odpowiedź a tu już piszą że się unoszę i denerwuję. Warsztaty drogie hmmm rzeczywiście. W Ogrodach Bonsai w Wawie masz całodniowe warsztaty za 150zł bardzo drogo jak na dowiedzenie się więcej niż wyciągniesz i zrozumiesz z tego czy innego forum. Na takich warsztatach masz okazję pracować z najlepszymi w kraju zapoznać się z nimi w 4oczy i wyjaśnić więcej pytań niż jesteście w stanie zadać przez pół roku tutaj. Ale twój wybór. Naukę pływania pewnie też zaczniecie od rozgrzewki paluchów na klawiaturze.
Naprawdę ubolewam nad tymi którzy nie chcą choć spróbować pójść na warsztaty. A swoje jęki o tym że nie macie kasy wsadźcie sobie między pachy bo ja od 2004roku jeżdżę po 200km do Akademii Bonsai we Wrocku i zacząłem jak zarabiałem 720zł/m-c jadąc pociągiem przez prawie 5godzin w jedną stronę z rośliną 20kg . Na moje szczęście pierwsze polskie internetowe forum nt bonsai wyglądało tak: http://free4web.pl/3/1,69029,145127,,9,Threads.html a jak spojrzę na stare fotki to się chce płakać na jakim byliśmy poziomie jeszcze niecałe 10lat temu porównując dzisiejsze wyniki ale niestety nikt tego nie osiągnął bez wyrzeczeń i użalaniem się na ekranie monitora.
Więc bądź facet i się wyprostuj.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
pauli99
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2014, 14:53
9
Imie i nazwisko: Paula Kam
Województwo: mazowieckie

Post autor: pauli99 »

powinnaś bardzo uważać na różne nawozy, nie stosuj nigdy różnych nawozów w jednym czasie, a nawet na zmianę, lepiej rozgranicz to czasowo jakąś przerwą miedzy nimi. inaczej na pewno nie będą to nawozy pomocne, a odwrotnie ;p jak chcesz to sobie doczytaj jeszcze http://bialchem.pl kilka mądrych porad ;)
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Ja to bym takich nawozów jak Pokon w ogóle nie stosował, są lepsze (ze słabszych Astvit, Biogold, z mocniejszych Fish Mix czy Alga Grow). Jedyny przydatny "nawóz" Pokonu to Zielona Siła ale tego już chyba nie można dostać (nie wiem zresztą czemu), praktycznie to samo tylko drożej jest w odżywce Rainbow.
Paweł Dembek
ODPOWIEDZ