wiaz i sageretia

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
michalb
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:41
11
Imie i nazwisko: michal
Województwo: mazowieckie

wiaz i sageretia

Post autor: michalb »

Witam mam 2 pytanka 1 odnosnie wiaza drobnolistnego kupilem go ze 2 ms-c temu w tragicznym stanie mial okolo 5 lisci poobcinalem go i trzymalem na tarasie wybil bardzo duzo paków i ladnie sie rozwija moje pytanie to co z zima pewnie nie zdazrzy sie przygotowac ... jak go zimowac, czy lepiej wniesc do domu na ten rok? Drugie pytanie dotyczy sagereti czy ja sie jakos zimuje? POzdrawiam i dziekuje za odpowiedziz gory...
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
12
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Poszukaj na forum, ktoś już pisał o zimowaniu wiąza w domu i na zewnątrz :) Wiem tylko, że rezultat był taki, że na zewnątrz wiąz przezimował lepiej.
michalb
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:41
11
Imie i nazwisko: michal
Województwo: mazowieckie

Post autor: michalb »

weim jak zimowac wiaza ale tu chodzi o co innego trzeba dokladnie i ze zrrozumieniem czytac posty...
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
12
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Rozumiem, że chodziło Ci o to, że wypuścił dużo pąków i zastanawiasz się czy zdąży przygotować się do zimy, ale to zależy od tego czy zima będzie zimą a nie jesienią, jeżeli temperatury nie będą zbyt niskie to może zdąży, gdzieniegdzie zapowiadają już przelotne opady śniegu i ujemne temperatury. Pewnie napisałem coś bez sensu i w dodatku nie zgodnego z prawdą, ale ja się na tym słabo znam :).
michalb
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:41
11
Imie i nazwisko: michal
Województwo: mazowieckie

Post autor: michalb »

widze ze juz nic na tych forach bonsaiowych sie nie dzieje i niczego nie mozna sie dowiedziec !!!
michalb
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:41
11
Imie i nazwisko: michal
Województwo: mazowieckie

Post autor: michalb »

Czy moze ktos mi odpowiedziec co sie dzieje z moja sagerita byla piekna i obrosnieta teraz nie ma prawie lisci nowe wypuszcza o co chodzi zimowac ja czy co.....???
ODPOWIEDZ