rozwoj drzewek, nowa serrisa, jak to wyglada

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
wooley
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2008, 09:42
16
Imie i nazwisko: Michal Nowak
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

rozwoj drzewek, nowa serrisa, jak to wyglada

Post autor: wooley »

Wiec tak
Wiąz rozwija mi sie bardzo dobrze,,, moze na zdjeciach wydaje sie ze listki są lekko żółte ale są one bardzo młode, po pierwszej przycince dostał pięknych listków,,, zostawiam go jeszcze jezeli chodzi o cięcie...
Lekko będę drutował pojutrze,,,
Oczywiscie czeka go przesadzka ale to na koniec,,,
Teraz drugie drzewko,,, i tu wiecej pytań...LIGUSTR-a.
Wiec rośnie równie niesamowicie oczywiscie czeka go przesadzka ale to znow na koniec...
Prosze powiedzcie mi jak sciąc dziwnie nagiętą gałązke ku dołowie,,,, ktoś ją chciał chyba złamać i tak zostawił,,, potem rosła niewiarygodnie prosto,,, albo to gałązka służyła do mnożenia nie mam pojęcia,,, co sądzicie o drzewku
I ostatnie drzewko,,, strasznie spodobał mi sie jego pieniek wiem ze jest niesamowicie cięzki w utrzymaniu ale wyzwania to chyba coś bardzo ważnego w tej sztuce,,, i teraz moje kolejne pytanko,,, postawilem go na oknie wschodnim razem z innymi drzewkami słońce jest do południa oczywiscie,,, na oknie zachodnim naprawde mało światła wiec to chyba jedyna opcja co wy na to,,,
Ostatnie wspolne pytanie,,,,
Zamierzam przesadzic wszystkie roślinki tylko pytanie,, rozumiem ze z serrisą mam poczekać aby się przyjęła ale z reszta chyba nie ma co czekać... postanowiłem wiąza przesadzić do doniczki po seerisie, seerise do doniczki ligustra a ligustra do wiekszej nowej,,, co wy na to,,, jezeli tak zrobie musze poczekać z przesadzka jak serrisa sie dobrze przyjmie ale czy nie bedzie to za długo
Ziemia do wiąza moze byc taka sama wiec mieszanka akadame i ziemi
ale z tego co czytalem seerisa to juz wieksz bania,,, z tego co widze korzenie w mojej sa w glinie a do okola jest ziemia a na krawedziach takie jakies sianko( na jakimś filmie na youtube widzialem jak koleś takie coś wkladal zamiast ziemi)
W leroy jest jakas mieszanka holenderska ziemi ale ziemia jest raczej drobna przez worek wyczuwam ze ma żwirek jakiś drobny ale nie wiem czy to sie nadaje,,,

Pozdrawiam i dziekuje za pytanka
ps. Bukszpanki sobie radzą...
Załączniki
DSC00222.jpg
DSC00222.jpg (92.5 KiB) Przejrzano 1454 razy
DSC00217.jpg
DSC00217.jpg (94.95 KiB) Przejrzano 1456 razy
DSC00216.jpg
DSC00216.jpg (96.5 KiB) Przejrzano 1456 razy
DSC00214.jpg
DSC00214.jpg (93.85 KiB) Przejrzano 1455 razy
DSC00219.jpg
DSC00219.jpg (99.63 KiB) Przejrzano 1454 razy
DSC00218.jpg
DSC00218.jpg (98.95 KiB) Przejrzano 1456 razy
DSC00223.jpg
DSC00223.jpg (97.61 KiB) Przejrzano 1456 razy
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Radziłbym serissę przesadzić jak najszybciej do bardzo przepuszczalnej mieszanki (np. akadama z ziemią uniwersalną w stosunku 2/1 i drenaż z samej akadamy) :)
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
ODPOWIEDZ