modrzew i klon

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
pet_to_jazzy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:55
16
Lokalizacja: dabrowa gornicza /czestochowa

modrzew i klon

Post autor: pet_to_jazzy »

witam
planuje pozyskac moje pierwsze drzewka i chcialbym wybrac ku temu jak najlepszy termin. wszedzie do tej pory czytalem ze najlepsza dla iglakow jest wiosna z malymi odstepstwami zaleznie od gatunku. a tu na innym forum czytam: "Wrzesień i początek października to doskonały termin dla modrzewia. 100%przyjęć". moge pozyskac modrzew w tym okresie?
druga sprawa to zakup klonu palmowego przez allegro. czy jesli teraz zakupie to moge wsadzic od razu do ziemi i bedzie szansa ze sie przyjmie. czy tez lepiej poczekac z zakupem do wiosny.
dzieki za ..
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Kup drzewka w szkółce lesnej
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

kolego co do modzewia to sie z TOBA zgodze ale do zakupu przez internet z alegro to nie tedy droga poprostu wybierajac dzewko na swoje przyszle bonsai musisz widziec to dzewko z kazdej strony i okreslic jego kondycje na zdjeciu moxe byc tylko jedna, a sadzonek 100 poszukaj w szkolkach lesnych albo w sklep[ach ogrodniczych wydaje mnie sie ze to bedzie lepsze od zakupu w ciemno



pozdrawiam za bledy przepraszam
bo kazdy jest kims
pet_to_jazzy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:55
16
Lokalizacja: dabrowa gornicza /czestochowa

Post autor: pet_to_jazzy »

jest to jakas odpowiedz ale nie na moje pytania..
do lasu mam blisko. ze szkolki tez w sumie moge pozyskac.
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

z lasu to troszke inaczej ja robie tak ide do lasu i wybieram modzewia , znaczy sie pien do jakies 40 50 cm i robie ciach . tylko to robi sie wczesna wiosna . wtedy on zaczyna puszczac galezie ze spiacych pakow robi sie gesty na wysokosci od 0 do wybranej przez ciebie wysokosci a nastepnego roku na jesien wykopoje i tak go trzymama przez rok i po 1 roku wstepne formowanie czyli obcinam galezie te ktore uwazam ze sa niepotrzebne a nastepnego roku poprostu drutuje i jeszcze raz obcinam by uzyskac forme taka jaka ja sobie w tym dzewie widze a za nastepny rok jak dzewko jest zdrowe to do doniczki takiej jaka ma byc i tak juz ma zostac . a puzniej korekty albo opinie innych i caly czas praca nad forma i stylem . czas jeszce raz cas a dzewko uczy pokory
powodzenia i sorki za bledy or
bo kazdy jest kims
Xinnie
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2005, 10:54
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Xinnie »

Żadne Allego czy inna sprzedaż wysyłkowa. Przydatność rośliny na bonsai możesz ocenić tylko oglądając ją na własne oczy. A kupowanie patyczka klona palmowowego, który pewnie będzie brzydko zaszczepiony, to wywalanie kasy w błoto jeśli masz na celu bonsai.

Polecam cenić swój czas i brać materiał, który ma potencjał na bonsai. Nie ma sensu, branie patyczka, wsadzanie w grunt, czekanie 5-7 lat aż zgrubieje i dopiero przesadzanie do pojemnika i potem budowanie korony. Lepiej potrudzić się i znaleźć materiał z odpowienim pniem.

Yamadori zostaw sobie na później, najpierw podrutuj jałowce czy modrzewie ze szkółki. Jeśli chcesz klony to polecam Acer Ginnala, palmowe są dosyć wrażliwe na zbyt silne słońce i mają problemy z zimowaniem.
Tomek
pet_to_jazzy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:55
16
Lokalizacja: dabrowa gornicza /czestochowa

Post autor: pet_to_jazzy »

dzieki dzieki. na poczatek bede probowal z tym co mam pod reka, czyli deby i buki ze szkolki lesnej, jalowce, modrzewie, sosny. zalezy co mi pierwsze w rece wpadnie :)
ODPOWIEDZ