Kiedy mam przesadić mojego jałowca do małej doniczki??

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Michał Kiszka
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:33
16
Lokalizacja: Zakliczyn

Kiedy mam przesadić mojego jałowca do małej doniczki??

Post autor: Michał Kiszka »

Czy w środku lata (teraz) można przyciąć korzenie rośliny?? Od pół roku mam jałowca. W jesieni przycinałem mu korzeń i część nadziemną. Obecnie trzymam go w głębokiej doniczce a chciałbym go przesadzić do małej. Boję sie przy tym że może to być nieodpowiedni okres na tego typu operacje. Proszę o rady :wink:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 20:12 przez Michał Kiszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Korzenie jaowca teraz absulotunie :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

musisz poczekac do wiosny skoro jest w duzej doniczce to niech sobie stoi niech nabiera masy nic mu sie tam nie stanie
Michał Kiszka
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:33
16
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: Michał Kiszka »

HMM. Dwie zupełnie różne podpowiedzi. Ale myśle że wybiorę opcję pawła18. Asekuracyjnie poczekam do wiosny. Dziekuję wam obojgu za rady!!
S. Smolińska
Posty: 113
Rejestracja: 23 cze 2007, 15:09
16
Lokalizacja: Ostro³êka

Post autor: S. Smolińska »

Ależ to nie są zupełnie różne odpowiedzi, tylko raczej jedna rada od dwóch osób :) Teraz się jałowców czy innych roślin outdoor nie przesadza, więc i korzeni też nie się przycina. Poza tym do małej/docelowej doniczki przesadza sie roślinę już uformowaną, która będzie wymagała tylko doskonalenia formy. Jeśli Twój jałowiec ma jeszcze rosnąć, grubieć i nabierać masy zielonej, to zdecydowanie szybciej będzie to szło w dużej doniczce :)
pozdrawiam :) Sylwia
Michał Kiszka
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:33
16
Lokalizacja: Zakliczyn

Post autor: Michał Kiszka »

AHa! NO w sumie tak. Słowo "absolutnie" odczytałem w sensie że koniecznie powinienem go przesadzić. No cóż, zdarza się :P W takim razie zastosuję się do wszstkich trzech rad :) DZIEKUJĘ
ODPOWIEDZ