Sadzonka klonu palmowego

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
hilke

Sadzonka klonu palmowego

Post autor: hilke »

Witam! Bardzo podoba mi sie klon palmowy jako bonsai ;). Chciałabym kupić taki, więc zaczęłam sie rozglądać po internecie( w sklepach ogrodniczych nie ma, a jeśli sa to jakies takie mizerne...). Na allegro jest oferowana sadzonka kolnu palmowego. Dostałam zdjęcie tej sadzonki i teraz sie tak zastanawiam, czy z niej wyrośnie prawdziwy klon palmowy, z czerwonymi listkami na jesień ;D
i jeszcze mam pytanie: jeśli kupie taka sadzonke, to jak ją hodowac, żeby powstał taki klon jak na zdjęciach wyżej??
Załączniki
albo takie:
albo takie:
klon zielony.JPG (13.12 KiB) Przejrzano 5560 razy
a ja chciaÂłabym miec takie cudo ;D
a ja chciaÂłabym miec takie cudo ;D
klon czerwony.JPG (24.38 KiB) Przejrzano 5560 razy
taka sadzonka jest sprzadawana
taka sadzonka jest sprzadawana
sadzonka.JPG (40.31 KiB) Przejrzano 5559 razy
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 70
Rejestracja: 31 gru 2006, 16:33
17
Lokalizacja: okolice Koszalina

Post autor: Ben »

hilke pisze:Dostałam zdjęcie tej sadzonki i teraz sie tak zastanawiam, czy z niej wyrośnie prawdziwy klon palmowy, z czerwonymi listkami na jesień
Dokładnie to co napisałeś - jednocześnie moża z tej sadzonki wychodować bonsai ... ale potrzebujesz na to kikadziesiąt lat oraz sporej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej jednak ta widza sama nie przyjdzie.

Zastanów sie czy naprawdę wiesz co to jest bonsai - w dosłownym tłumaczeniu to drzewo w pojemniku. Natomiast te fotki które przdstawiles to sa własnie drzewa i w naturze rosna bardzo okazałe. Jednak człowiek poprzez pewne posuniecia "myki i techniki" sztucznie je zminatutryzował. Aby to umiec zrobić potrzeba sporej wiedzy :wink:

Głowa do góry - masz tyle letek przed soba że ....... jak bedziesz chciał to to osiągniesz :razz: - na początek troszkę poczytaj póżniej możesz sie ''zmierzyć" z czymś troszke prostszym ... i tak kroczek po kroczku ....
pozdrawiam
Benon
hilke

Post autor: hilke »

doskonale zdaje sobie sprawe, że wyhodowanie takiego bonsai trwa lata xD ale mimo wszystko chciałabym bardzo mieć klona palmowego, problem w tym, że nie ma gdzie go kupić... :? ( w kwaiciarniach raczej nie będzie, a markety typu IKEA albo Liroy Merlin to tez penwie nie mają klonu palmowego). Więc pozostaje pytanie gdzie moge kupić dorosły okaz klonu palmowego??
A jeszcze mam inne pytanko ;D jestem szczęśliwą posiadaczką ficusa retusa w wieku( strzelam bo nie wiem xD) około 5-6 lat. Jest już uformowany, ale przeciez nie bedzie tak przez cały czas. Zastanawiam sie jak mogę go sama uformować, ale za bardzo nie posiadam też specjalnych narzędzi xD
mam go juz miesiąc i jak na razie rośnie sobie w najlepsze :-)
Jakieś rady dla początkującej??? :D
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

hilke pisze:Jakieś rady dla początkującej??? :D
Jak najwięcej czytaj i jak da radę to wybierz sie gdzieś na warsztaty. Co do sadzonki klonu to lepiej kupić w jakiejś szkółce nie polecam kupowania roślin na allegro. viewtopic.php?t=729 to jest post odnośnie kupowania na allegro.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

hilke pisze:mimo wszystko chciałabym bardzo mieć klona palmowego, problem w tym, że nie ma gdzie go kupić... :?
Jest, jest... trzeba tylko dobrze szukac albo sie pytac. Masz liste szkolek i sklepow bonsai. Czemu tam nie zadzwonisz i sie nie popytasz?
Np. tutajznajdziesz jednego klona ale jeszcze daleka przed nim droga.

Teraz jako Admin. Moze jednak zaczniesz od ksiazek bo niestety ale nawet nie wiesz, ze klon nie nalezy do indoor'ow... Temat przenosze do podstaw.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
hilke

Post autor: hilke »

no niesety na warsztaty to za bardzo nie mam gdzie sie udać :-( co do szkółki to też nie wiem czy w pobliżu Katowic jakaś jest xD można gdzieś znaleĽć informacje o szkółkach?? Gdzie sie znajdują i jakie drzewka oferują??
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Skromna liste masz tutaj: szkolki.php Do Krakowa nie masz daleko...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Agula76
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2006, 11:31
17
Imie i nazwisko: AgaG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Agula76 »

hilke
Warsztaty będą i to pewnikiem w Katowicach :) Mam nadzieję za niedługi czas. Teraz ze względu na aure nie da rady :(
Ja już nie mogę się doczekać :wink:
ODPOWIEDZ