Ficus - Problem z liÅ›ćmi

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
najbo
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:36
17
Lokalizacja: ŁĂłdĽ

Ficus - Problem z liÅ›ćmi

Post autor: najbo »

Cześć. Chciałem się zapytać czy jest jakiś sposób żeby wywołać rośnięcie liści na gałęziach. Kilka tygodni temu uformowałem swoje pierwsze bonsai. Po ucięciu gałęzi na żądaną przeze mnie długość zostały one niestety bez liści ponieważ porastały one części gałęzi które odciołem. Te liście, które widać na zdjęciu były już wcześniej. No i stoi sobie taka bezlistna sierotka na parapecie. Nie wiem może wystawić go na balkon na silne słońce, no nie wiem właśnie proszę o ..

---------------------------------
Pozdrawiam, Michał
Załączniki
Ficus2.JPG
Ficus2.JPG (39.72 KiB) Przejrzano 4154 razy
Ficus1.JPG
Ficus1.JPG (43.13 KiB) Przejrzano 4155 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Przydało by się sporo wilgoci. Spryskuj samo drzewko 1-2 razy dziennie. Można też wsadzić drzewko pod folię, tylko nie można zapomnieć o wietrzeniu drzewka co jakiś czas żeby nie zgniło. Powinno pomóc :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
najbo
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:36
17
Lokalizacja: ŁĂłdĽ

Post autor: najbo »

Spryskuje drzewko codziennie, ale z folią jeszcze spróbuje. Tedunio mam jeszcze pytanie jak już okryje drzewko folią to mam również je pod nią spryskiwać, czy wystarczy sama folia ?

---------------------------------
Pozdrawiam . Michał
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Spryskiwanie będziesz musiał trochę ograniczyć bo folia spowoduje dłuższe utrzymywanie się wilgoci.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
konradzik

Post autor: konradzik »

i nie wystawiaj drzewka bezpośrednio na słońce to je zabije.
Sanshiro_Sugata

Post autor: Sanshiro_Sugata »

to nie jest tak, ze drzewo wypuszcza nowe pedy i liscie wtedy kiedy potrzebuje wiecej energi, aby wydac owoce??? czyli o odpowiedniej porze roku...
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

jest to zwiazane z wydawaniem owocy ale nie tylko, poprostu dzewko odrzywia sie na dwa sposoby, 1 to przez korzenie i to co wciągnie czyli sole mineralne wode i zw. organiczne, a 2 to poprzez produkty fotosyntezy zachodzącej w lisciach, dlatego po obcieciu lisci drzewko wypuszcza nowe :)
witam wszystkich jestem nowy :))
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

U mnie silny wzrost ficusów spowodowało nowożenie ich co dwa tygodnie i spryskiwanie, także wystawiłem je na dwór, ale to było w lato. Spróbuj nawieść go i git.
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
ODPOWIEDZ