Witam jestem nowy :)

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
fifatrafa

Witam jestem nowy :)

Post autor: fifatrafa »

elo!... raz jeszcze

Jestem nowym uzytkownikiem "waszego" forum.Jest to moja pierwsza wiadomosc.
Mam nadzieje ze bedzie nam sie dobrze spedzalo razem czas.

Od jutra bede posiadaczek kilku sadzonek, a mianowicie :

dereń kwiecisty
azalia
klon palmowy
miłorząb
morwa
platan kolonolistny

Czy mozecie dac kilka wskazowek z wlasnych doswiadczen jak zaczac z nimi zabawe? Na ktorym forum dostane konkretne odpowiedzi na ten temat lub gdzie najlepiej tego szukac?


pozdrwiam !
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

A czy wiesz ilu letnie są te sadzonki.Teraz musisz im dać duzo miejsca by rosły.Kup jak największa doniczke i wsadz ten gatunek możesz zrobic to nawiosne lub teraz,ale pamietaj żeby nie ingerować pod zadnym pozorem w bryłe korzeniową,poprostu delikatnie wyjmij ją z doniczki i wsadz do większej.Jeśli masz jakiś ogródek lub domek jednordzinny,to na wiosne posadĽ je w gruncie na jaies 3 sezony a efekty będe duzo bardziej zadawalające niz w donicy.

Pozdrawiam i Powodzenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Ania

Post autor: Ania »

Od wczoraj jestem na forum :-) Witam Wszystkich

Rownież jestem początkujacym hodowca w zwiazku z tym mam pytanko : czy sadzonki wymienione wyzej przez fifatrafe bardziej nadaja sie do hodowania na zewnatrz niz wewnatrz mieszkania ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Na zewnątrz! Moze z wyjatkiem azalii, nie wiem jakiego gatunku jest ta sadzonka.
Teraz należałoby je przede wszystkim przechować do wiosny w zimnym jasnym pomieszczeniu, bo one tak naprawdę powinny spędzać rok w ogrodzie. Nie można ich teraz wystawić, bo mróz a one się już ogrzały...
Anna Dorota
Gość

Post autor: Gość »

Jaki rodzaj ziemi i nawozu mozna uzyc do wyzej wymienionych sadzonek ?czy moze byc to jeden rodzaj podłoza ?

Pozdrawiam
Dziuniek

Post autor: Dziuniek »

:szukaj!:
ODPOWIEDZ